BESPLATNE PSIHOLOŠKE PODRŠKE ZA SVE GRAĐANE TOKOM PANDEMIJE

Bes, tuga, nemir, strah, osećanje krivice, konfuzija, hiperaktivnost – sve su to normalne reakcije na pandemiju i izolaciju – normalne i zdrave ljudske emocije kada smo suočeni sa nepoznatim iskustvima.

Svesni smo kako je psihološka pomoć za vreme pandemije potrebna kako nama, tako i bliskim ljudima. Kako bismo zajedno prevazišli vreme u izolaciji, prosleđujemo vam nekoliko besplatnih psiholoških savetovališta koji su namenjeni za sve građane tokom pandemije:

1. Psihološko savetovalište za mlade NSHC – Više informacija: savetovalište.nshc@gmail.com ili putem telefonskog broja – 063 694 677

2. Savez društava psihoterapeuta Srbije – organizovao je mrežu dobrovoljnih saradnika koju čini 350 psihoterapeuta. Više informacija putem telefonske linije 19833, svakog dana u periodu od 15 do 21 časova. Pored besplatnog telefonskog poziva, kontakt sa psihoterapeutom je moguće ostvariti preko aplikacije koju je osmislio tim IT stručnjaka a koja se nalazi na sajtu podrskapsihoterapeuta.com.

3.Facebook grupa “TU SMO Balkan”

4.Telefon za psihosocijalnu pomoć za građane – Putem telefonskog broja – 0800 309 309
5.Institut za mentalno zdravlje – Za mlade i roditelje dece do 18 godina – 063 729 8260 / Za osobe starije od 18 godina – 063 175 1150
6. Psihološka podrška studentima – Razgovor možete zakazati online putem E-mail adrese – psiholoskapodrskastudentima@gmail.com

7. Centar SRCE – pruža podršku u radnom vremenu od 14 do 23 časa putem E-mail adrese vanja@centarsrce.org  ili putem četa na sajtu www.centarsrce.org.

8. SOS ženski centar – putem telefona: 069 1936 899 ili 061 6412 992, ili putem E-mail adrese:soskonsultacije@gmail.com

9. Facebook stranica “ Mentalno zdravlje u doba korone ” – Stranica namenjena za onlin razgovore sa psiholozima, svaki dan u periodu od 10 do 12 časova i od 20 do 22 časova.

#OstaniKodKuće

Povezani članci:

PREDNOSTI GRUPA PODRŠKE

Često ljudi imaju predrasude kada su u pitanju grupe podrške i način na koje iste funkcionišu, u nastavku ćemo predstaviti određene prednosti kada je u pitanju ovaj vid pružanja podrške. 

Opširnije »

POZIV ZA MAPIRANJE OMLADINSKIH PROSTORA

Projekat “REBOOTING”, koji finansira Evropska Unija, a sprovodi Omladinski savez udruženja OPENS u partnerstvu sa organizacijama Western Balkans Institute (WEBIN), Bečejsko udruženje mladih (BUM), SINHRO Pančevo i Somborski edukativni centar

Opširnije »