Ko je osvojio OPENS CHALLENGE?

OPENS konferencija o omladinskom turizmu

Sedam tajni OPENS CHALLENGE-a

Priča o Sedam tajni Novog Sada krije više od sedam zanimljivih činjenica o našem gradu, a stručni žiri odlučio je je da je to bilo dovoljno da upravo ekipa pod imenom ESN bude ta koja će osvojiti OPENS challenge.

“Iako je u priručniku samo Sedam tajni, Novi Sad poseduje još više njih, ali ove su nam bile zanimljive dok smo stvarali priručnik,” kaže Maksim Karanović, jedan od članova tima ESN, koji je u svoj vodič uključio i mišljenja studenata koji su imali
priliku da posete i istraže naš grad. Pišući ovaj vodič, kako kažu, nisu se fokusirali isključivo na mainstream dešavanja
na ulicama, već su nas uputili i na život u pasažima.
“Pisanje priručnika bila nam je dobra prilika da se oprobamo u nečemu novom. Dobili smo poziv, budući da aktivno radimo u organizacijama koje sarađuju sa OPENS-om i upravo zbog toga što je svako od nas na više strana, i u raznim
ktivnostima, mogli smo da sklopimo i dobar tim i svestran vodič”, dodaje Maksim.

Tako su se na jednom mestu našli odgovori na pitanje koja svaki mladi turista postavi u novom gradu – gde može lepo da se ruča, koji su dobri klubovi za izlazak, jeftini hosteli, skuplji hoteli… ali su se u priručniku našle i skrivene legende o duhu grada, svakodnevni običaji mladih u gradu i gradske urbane priče, sve upakovano kroz istoriju grada.

Žiri je vodič okarakterisao kao vrlo informativan, a sa strane grafičkog dizajn dobro osmišljen. Takođe, priručnik je opisan kao edukativan i na pravi način napisan za mlade. Rečju, ispunio je očekivanja. “Bila je to odluka većine, postojalo je više kriterijuma.”, objašnjava članica žirija Jelena Karać, asistenkinja omladinskih aktivnosti u OPENSu, “Bodovali smo na osnovu vizuelnog sadržaja, koji je morao da bude mladalački i atraktivan, zatim na osnovu toga koliko je sam jezik prilagođen ciljnoj grupi, kako su prikazali različite sadržaje za provođenje slobodnog vremena i mesta za noćni provod.”

Ideja OPENS challenge-a bila je da mladima pruži priliku da sami predstave svoj grad drugim mladima. Kroz OPENS programe, naredne godine, naš grad upoznaće preko pola miliona ljudi, tako da je ovo ujedno i odlična prilika za mlade da se upoznaju sa svojim gradom, ali i za one koji ne žive u Novom Sadu i žele da ga istraže. Ubuduće, kada mladi turisti budu dolazili u obilazak, moći će da se koriste ovim priručnicima i otkriju grad na način koji im je privlačan.

 

Barbara Divljak

http://opens2019.rs/sedam-tajni-opens-challenge-a/

Povezani članci:

ЈАВНИ ПОЗИВ ЗА ЈЕДИНИЦЕ ЛОКАЛНЕ САМОУПРАВЕ, ГРАДСКЕ ОПШТИНЕ И ГРАДОВЕ ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПРИЈАВЕ ЗА ПОДРШКУ У ПРОЦЕСУ УСПОСТАВЉАЊА ОМЛАДИНСКИХ ПРОСТОРА

Програм  „Трансформација омладинске политике” Омладинског савеза удружења ОПЕНС фокусира се на заговарање за и успостављање омладинских простора у Србији. Пошавши од чињенице да су улагања у просторе и програме за младе

Opširnije »