MLADI LJUDI SA VELIKIM SRCEM

Održan je najveći multimedijalni kviz Mladi ljudi velika dela na Trgu slobode u Novom Sadu. Omladinska prestonica Evrope Novi Sad napravila je najveći poligon za igru. Fasada Vojvođanske banke od 300m² postala je na jednu noć platno – kroz maping, multimedijane performanse i interaktivnu veb aplikaciju, uz telefone, znanje i želju za igrom, Novi Sad je napravio najmasovniji kviz na svetu.

“Nismo mogli da zamislimo kakvu će tačno dimenziju sve ovo dobiti učešćem publike. Imali smo probe proteklih nekoliko noći u centru, ljudi su prolazili, zapitkivali, gledali, ali energija koja je usledila u nedelju nas je iznenadila. Navijanja, vriske, aplauzi, hiljade ljudi koji netremice posmatraju i učestvuju su nas odmah na početku ohrabrili. Velika ekipa stoji iza celog kviza, velika ekipa mladih ljudi i ovo su naša velika dela,” objašnjava portparolka OPENS-a Ivana Miloradov.

Tematika kviza bila je simbolična i vredna za Novi Sad. Reč je o poznatim Novosađanima koji su već u mladosti pomerili granice u oblastima kojima su se bavili i tako pokazali da je Novi Sad oduvek imao sjajne mlade ljude.

“Ideja je prosto bila da promovišemo mladost kao vreme u kome mladi imaju prava i mogućnosti da stvaraju velika dela i pozitivne promene u društvu. Prikazivanjem afirmisanih ljudi iz istorije koji su bili uspešni u raznim oblastima u period kada su bili mladi, demistifikujemo da je polje uspešnosti i stvaralaštva vreme zrelog doba,” objašnjava rediteljka spektakla, Sonja Petrović.

Mladi su kroz ceo koncept kviza naučili o znamenitim ličnostima Novog Sada, čije će biografije pamtiti još dugo zahvaljujući nesvakidašnjoj animaciji.

„Došao sam da naučim nešto novo o Novom Sadu i o ljudima koji su mnogo dobrih stvari uradili za moj grad. Utisci su fenomenalni, animacija, zvuk i energični ljudi su nešto što se prvo da primetiti. Bitno je da znamo o ljudima koji su učinili nešto dobro za naš grad i celu državu. Možda će nas njihove priče motivisati da mi uradimo nešto za naš grad i državu,“ kaže jedam od učesnika kviza.

Plan je bio da pobednik kviza dobije nagradno putovanje u vrednosti od 1000e, međutim, on se nakon proglašenja nije pojavio da preuzme nagradu, te je odlučeno da ona bude donirana novosadskom Svratištu za decu i mlade.

 

Povezani članci:

ЈАВНИ ПОЗИВ ЗА ЈЕДИНИЦЕ ЛОКАЛНЕ САМОУПРАВЕ, ГРАДСКЕ ОПШТИНЕ И ГРАДОВЕ ЗА ПОДНОШЕЊЕ ПРИЈАВЕ ЗА ПОДРШКУ У ПРОЦЕСУ УСПОСТАВЉАЊА ОМЛАДИНСКИХ ПРОСТОРА

Програм  „Трансформација омладинске политике” Омладинског савеза удружења ОПЕНС фокусира се на заговарање за и успостављање омладинских простора у Србији. Пошавши од чињенице да су улагања у просторе и програме за младе

Opširnije »